Blog

Ako vybrať najlepšiu firmu na repas turba

Dnes je internet plný všetkého. Od tvorcov videí, blogerov až po internetové obchody. Rozhodli sme sa urobiť článok, ktorý pomôže ľuďom pri výbere správneho internetového obchodu pre výber turbodúchadla. Je náročné vysvetliť zákazníkom prečo je toto turbo lepšie ako druhé. každý internetový obchod s turbami má najlepšie služby, najlepšie ceny a najlepšie produkty. Je cena to najdôležitejšie? Pri výbere repasovaného alebo originálneho turba je väčšinou rozhodujúca cena. Jeden obchod ponúka repas za 350€, ďalší ponúka rovnaký repas za 230€. Nikto nechce platiť viac za rovnaký produkt. Je však produkt naozaj rovnaký?  Dôležité je si uvedomiť aké služby k tomu získavate v danej cene. Niečo ...

Ojazdené vozidlá a ich najčastejšie poruchy

ID_BorgWarner

Premýšľate nad kúpou ojazdeného auta? Toto rozhodnutie nesie so sebou riziko nevyhnutných opráv, ktoré môžu vaše auto preplatiť. Pozrite si zoznam porúch a modelov áut, ktoré sú najviac náchylné na tieto poruchy.

Väčšina motoristov na Slovensku nakupuje radšej ojazdené automobily, čo je pochopiteľné, nakoľko cena je hlavným faktorom, ktorý ovplyvňuje našu kúpu. Avšak čo by malo ako prvé zaujímať kupujúceho, je spoľahlivosť a teda technický stav automobilu. Narazili ste na ponuku, v ktorej autíčko vyzerá na prvý pohľad luxusne ale má podozrivo nízku cenu? V takomto prípade si položte otázku: Bude vôbec schopné jazdy? Ak áno, tak ako dlho?

Nezničte si turbo: Šesť znakov závažných chýb

54359880009_2.png

Prepĺňané agregáty dnes najmä na našom trhu dominujú. Atmosférickým nedali žiadnu šancu - prekonávajú ich najmä krútiacim momentom a pocitovou silou. Majú však aj nevýhodu, turbo sa vie pokaziť na mnoho spôsobov.Na trhu s novými autami dnes dominujú vozidlá, ktoré majú pod kapotou okrem samotného agregátu ešte aj jeden povolený doping - turbodúchadlo. Prepĺňané jednotky z hľadiska dopytu i ponuky klasické atmosférické motory odsunuli na okraj záujmu. Platí to najmä pri vznetových strojovniach, aj zážihové sa však čoraz viac spoliehajú na zvyšovanie plniaceho tlaku za pomoci “slimáka”.

Turbo valcuje atmosféru i kompresor

4913107030_1.png

Problematika prepĺňania sa tiahne naprieč celým spektrom strojov so spaľovacími motormi. Väčšina pracovných strojov je pre svoje vlastnosti poháňaná prepĺňanými naftovými motormi. Na automobilovom trhu však má majoritný podiel benzínový motor a o jeho prepĺňaní a neprepĺňaní sa vedú dlhé polemiky. Nielen medzi sériovými produktmi, ale i športovými špeciálmi.

Turbodúchadlo a možné poruchy

Často sa stretávame s veľa javymi, ktoré nastávajú pri poruchách s turbodúchadlom. Niektorí ľudia radšej dajú prednosť výmene turba nekvalifikovaným človekom ako výmene v autoservise alebo u zaškoleného človeka. Ak nie ste odborník v danej oblastí, radšej výmenu turbodúchadla prenechajte zaškolenému človeku.

V prípade rozhodnutia vymeniť turba svojpomocne, poprosíme aby ste vždy dbali na pokyny pri výmene turba, ktoré pribalujeme ku každej zásielke alebo ich nájdete na našom internetovom obchode.  

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.