Kúpiť originálne alebo repasované turbo?

turboduchadlo

Dnes si povieme viac o rozdieloch medzi originálnymi a repasovanými turbami. Sme výhradným dovozcom originálnych turbodúchadiel pre celé Slovensko, kde dokážeme ponúknuť najlepšiu cenu a veľké skladové zásoby. I z tohto dôvodu Vám môžeme povedať viac o rozdieloch medzi týmito turbami.

REPASOVANÉ TURBÁ

Repasované turbo znamená, že je turbo opravované. Čiže sa nejedná o originálne turbo so všetkými originálnymi dielmi. Pri kvalitnom repase turba sa nemusíte báť o jeho spoľahlivosť a väčšinou vám vydrží niekoľko ďalších rokov. Samozrejme všetko záleží od používania auta a kvality ďalších súčasti auta. My na naše repasované turbá ponúkame 2 ročnú záruku. Ak by bolo dodané turbo poškodené tak je samozrejme reklamované a je vám poslané nové repasované turbo alebo vrátené peniaze. Pri uznanej reklamácií hradíme aj montáž a demontáž turba.

Kvalitu repasovaného turbodúchadla je prakticky nemožné zistiť len z vonkajšieho pohľadu na daný diel. Požadovanú kvalitu zistíte až po namontovaní turba do vášho automobilu. Najhlavnejšia a najviac opotrebovaná časť turba je stred turba. My pri každom repase meníme celý stred turba, čo je aj tá najdrahšia časť aby sa vám nestalo, že vám repasované turbo po pár kilometrov odíde. Viaceré firmy alebo jednotlivci často repasujú len jednotlivé časti ako napríklad len opravia lopatky, ktoré sú poškodené a následne to celé opieskujú aby to vyzeralo ako nové. Keď sa vám následne turbo pokazí, je veľký problém získať peniaze naspäť a domáhať sa reklamácie.
Ak je cena repasu turba oveľa nižšia ako u konkurencie v radoch desiatkach eur, treba si dávať pozor na kvalitu a overiť si informácie o danej spoločnosti. Nakoľko je určitá suma pod ktorú nie je možné urobiť kvalitný repas. 

ORIGINÁLNÉ TURBÁ

Originálne turbo je zárukou 100% kvality a garancie spokojnosti. Originálne turbo nie je repasované(opravované) turbo, ktoré je zrepasované originálnymi dielmi. Je to 100% originálne turbo priamo od výrobcov, ktoré tieto turbá vyrábajú pre všetky automobilky. Je to akoby ste si kúpili nové auto. Najznámejší výrobcovia originálnych turbodúchadiel sú Garrett, Mitsubishi, Toyota alebo BorgWarner. Samozrejme je aj viacero výrobcov originálnych turbodúchadiel. Na všetky originálne ako naše repasované turbá máte záruku 2 roky.

Ak naozaj chcete mať kvalitu aby vám auto vydržalo, čo najdlhšie je originálne turbo najlepším riešením. Originálne turbá kupujú u nás hlavne firmy a jednotlivci, ktorí chcú na aute nabehať ešte pár stoviek tisíc kilometrov alebo zákazníci s luxusnejšími autami, ktoré stoja v radoch desiatok tisíc eur a za kvalitu sú ochotní si priplatiť. Do danej skupiny samozrejme patria aj nákladné dopravy a ďalšie.

Pozor na originálne turbá!!!

Bohužiaľ aj my už máme skúseností s klamaním a podvádzaním s originálnymi turbami. Niektorí ľudia a spoločnosti sa snažia zarobiť na turbách oveľa viac a preto svoje repasované turbá predávajú ako originálne. Nakoniec je oklamaný a okradnutý zákazník, čiže vy. Hlavne ľudia, ktorí sa do autodielov nerozumejú, veľmi ťažko rozoznajú repasované a originálne turbo. Originálne turbá môžete nakúpiť v autorizovaných servisoch alebo veľkých internetových obchodoch. Cena bude zrejme výrazne vyššia nakoľko jediný výhradný dodávateľ pre Slovensko sme my. Aby ste mali doklad o pravosti, určite si vyžiadajte faktúru, kde budete mať napísané, že sa naozaj jedná o originálny diel. Ak by sa Vám originálny diel pokazil a bol by nutný k reklamácií tak Vám ho výrobca bez problémov reklamuje.

ZHRNUTIE NA ZÁVER

  • Ak kupujete repasované turbo, zistite si záruku. Ak je záruka 2 roky tak viete, že daná firma si za kvalitou repasu stojí.
  • Originálne turbo je zárukou kvality a garancie, ale jeho cena je väčšinou vyššia ako cena repasu.
  • Pozor na podvodné originálne turbá na internete a u iných predajcov. Je málo firiem, ktoré môže predávať originálne turbá. My sme jednou z nich. Prakticky jediný, ak nepočítame autorizované servisy.
  • Ak je cena repasu turbodúchadla príliš lákavá, môže ísť o nekvalitnú prácu a treba si overiť danú firmu.
  • Radšej zainvestujte viac peňazí do originálneho turba alebo kvalitného repasu a tie peniaze sa Vám vyplatia. Lepšie ako kupovať repasovné turbo každé 3 mesiace.